Anasayfa // Ürünler // Hayden

Hayden Elmas Aletler ve Uçlar.

HAYDEN, modern ve dinamik olarak gelişen bir şirkettir. Sofistike son teknoloji ısıl işlem teknolojilerinin kullanımı ve toz metalurjisinin benzersiz bilgisi, HAYDEN’in en iyi delme performansını elde etmek için çok çeşitli kalıplar üretmesini sağlar.

HAYDEN, araştırma ve geliştirmeye sarsılmaz bir bağlılığa sahiptir. Ürünleri geliştirmek ve yeni matrisleri ve en son teknolojileri test etmek için sürekli çaba gösterir. Kalite kontrol, ürünlere olan talebin garantisi ve üretimin ana görevidir. HAYDEN’in ana fabrikası ve merkez ofisi Vancouver, British Columbia’dadır. Satış ofisi Doğu Kanada, ABD ve Meksika’dadır ve servis merkezleri Kuzey Amerika ve Avrupa’dadır.

Emprenyeli Elmas Uçlar

HAYDEN emdirilmiş karot uçları, delme aletleri için ideal olan yüksek kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilmektedir. HAYDEN’in sondaj endüstrisindeki kırk yıllık tecrübesi, çeşitli uygulamalar için en iyi tasarımı sunmamızı sağlar. Kalıp profillerindeki ve elmas kalitesindeki çeşitlilik, optimum karot delmeyi mümkün kılar ve bit ömrünü uzatarak daha az yolculuk, daha düşük metre başına maliyet ve teçhizat başına daha fazla çekim sağlar.

Muhafaza Ayakkabı

HAYDEN’in ayakkabı yelpazesi, kasalama sırasında kaya kırılması için etkili bir çözümdür. Kalıbın optimum tasarımı ve güçlendirilmiş dış ve iç duvarları, tüm aşındırıcı koşullarda kalıbın boyutunu korur. Emprenyeli ayakkabılar, hem tırtıklı hem de düz profil olmak üzere iki tasarımda mevcuttur. Kılıf ayakkabılar kaliteli hammaddelerden üretilmiştir. Ayakkabıların HEAVY DUTY ve SUPER DUTY versiyonları da mevcuttur.

HAYDEN Genişleticiler

Raybanın sondaj deliği duvarlarıyla sürekli teması, sondaj stabilitesini artırır. Bu, genişletici için daha uzun bir hizmet ömrü sağlar ve kuyunun sabit geometrik boyutlarını korur. Elmaslar, kalıbın ön kenarındaki tungsten karbür uçlarla güçlendirilmiştir, bu da elmasların etrafındaki matris aşınmasını azaltır.

Akışkan Hızı

Akışkan akışı, sondaj optimizasyonunda bir diğer önemli faktördür. Sondaj sıvısı, uçları etkili bir şekilde soğutmalı, uçların altındaki kesikleri çıkarmalı ve maksimum verimlilikle kuyu başına taşımalıdır. Penetrasyon hızı arttıkça yıkama sıvısının hacmi de artmalıdır. Yıkama sıvısının akış hızı ve taşıma kapasitesi viskozitesine bağlıdır. Kural olarak, yıkama sıvısının yukarı doğru akış hızı 10 cm/sn mertebesinde olmalıdır.

Hayden Elmas Uçları

Özellikler

Hayden, en zorlu çalışma koşullarında delme performansını iyileştirmek için çok çeşitli su yolu boyutları ve şekilleri sunar. Tüm standart su yolu konfigürasyonları, müşterilerin isteğine göre özelleştirilebilir.

Standart Düz

• Geniş bir uygulama yelpazesi için geniş bir uç yelpazesinde kullanılan standart konfigürasyon.
• Genel amaçlı karot alma işlemleri için önerilir.
• Dar ve geniş konfigürasyonlarda mevcuttur.

Turbo

• Yeterli kaya, sert ve kompakt oluşumlar için önerilir. Yüzey alanını azaltarak matkap uçlarında gerekli olan basıncı azaltır.
• Su yollarını temiz tutmak için iyi sıvı ve kesik tahliyesi.
• Çoğu yetkin formasyonda daha yüksek penetrasyon oranları sağlar.

Konik

V-Ring, Orta veya Büyük Konfigürasyon
• Standart su yollarının engellenmesinin mümkün olduğu yumuşak ve bozuk zemin uygulamaları için uygundur.
• Uç yüzeyindeki basıncı azaltır ve su yollarının kesilmemesini sağlar.

Kum Uçları

• Derin su yolları. Zor oluşumlarda çekirdek kurtarmaya yardımcı olun.
• Kırık gevrek zeminde önerilir. Derin su yolları, sifonun uçlardan geçmesine yardımcı olur ve çekirdek yıkamasını azaltır.

Yüz Deşarjı

Daire veya Dikdörtgen Yapılandırma
• Yumuşak ve çatlaklı kaya oluşumları için bu su yolu konfigürasyonunun kullanılması önerilir. Bu oluşum, sıvının çekirdek numune ile temasını en aza indirir.
• Üçlü boru ile delmeye uygundur.(yıkayıp gider)

Kalem Uçları

Yeraltı kömür madenciliğinde özel uygulama.

Pasta / Kama

• Pasta/Kama konfigürasyonu çok iyi bir sıvı tahliyesine sahiptir.
• Su yollarını temizleyerek ve serbest ve temiz tutarak kesiklerin ve kalıntıların giderilmesine yardımcı olur.

Yüz Bağlantı Noktası

• Yumuşak ve kırık zemin oluşumları için uygundur.
• ID'ye gelen basıncı azaltır ve yıkama sıvısını uçların yüzüne yönlendirir.

Derin Kimlik Su Yolları

• Çekirdek kaldırıcı kasayı bitlerin içine çeken ve bitlerin yüzüne su akışı kaybına neden olan vakum etkisini önler. Boşluk, suyun uç yüzeyinden geçmesine izin verir ve püskürtmeyi ve maça yıkamasını azaltır.
• Dolaşım kaybı uygulamaları için önerilir.

Siklon

• Açılı su yolları ile tasarlanmıştır. Kırık zeminde önerilen kullanım, açılı su yolları, su yollarının ve sondaj sıvılarının yüksek oranda yıkanmasını sağlar. Raybalama kabuk ömrünü iyileştirir.
• Raybalama kabuk ömrünü uzatır.

Hayden Çekirdek Uçları Çap Standartları

Hayden Matris Grafiği

HAYDEN, herhangi bir müşteri spesifikasyonuna ve dünyanın keşif endüstrisine göre uçlar tasarlama ve üretme yeteneğine sahiptir.

Bir kesici uç seçerken karar vermeye katkıda bulunan 3 ana faktör vardır.

Kaya Bilgileri

Kaya türleri farklı kimya ve yapılarına göre sınıflandırılır. Teoride sertlik görecelidir; bu nedenle, yumuşak kayaların delinmesi sert kayalara göre daha zor olabilir. Ayrıca, farklı konumlardaki aynı kaya oluşumları farklı şekilde delebilir.

Delinebilirliği Belirleyen Faktörler.

Kaya Sertliği

MOHS sertlik ölçeği kullanılarak ölçülür: Mineral sertliğinin Mohs ölçeği, daha sert bir malzemenin daha yumuşak bir malzemeyi çizme yeteneği aracılığıyla çeşitli minerallerin çizilme direncini karakterize eden niteliksel bir sıra ölçeğidir.

Uç Özellikleri

Matrix – Each of the matrices has a different rate of wear. The matrix chosen is ideal when there is a balance between the wear of the matrix material and the diamonds exposing ensuring a high rate of penetration and optimum bit life.

Gauge – The outer (hole) and inner (core) dimensions of the bit

Crown Height – Ranging from 4mm to 18mm in height. With higher crowns available upon request. The height of the crown is chosen based of hole depth and wear rate.

Waterways – There are multiple different waterway configurations depending on the drilling conditions